Práce v zahraničí bez znalosti jazyka

1195995_learn_english_2

Najít práci v zahraničí, alespoň tu krátkodobou, pro většinu lidí není problém. Pokud nemáte přehnaně vysoké nároky, snadno naleznete uplatnění jako číšníci, servírky, pomocníci v kuchyni, ale i na recepci nebo hlídání dětí a domácí práce. Pro ty, co ale vyrážejí za prací bez znalosti jazyka, jsou možnosti daleko omezenější.

Jazyk je nejzákladnějším prostředkem a vlastně i tím jediným, co pro práci v zahraničí potřebujete. Bez toho jen těžko budete vyjednávat o podpisu smlouvy, platebních podmínkách nebo shánět ubytování. I proto je rozhodně nevhodné vyrážet za prací do zahraničí bez doprovodu a bez alespoň základní znalosti jazyka.

Pokud jazyk ovládáte jen na základní úrovni, oživte si před odjezdem fráze, které budete pravděpodobně potřebovat. Na místě pak nepočítejte zrovna s kvalifikovanou prací. Pravděpodobně budete moci vykonávat pouze práci na poli nebo v sadě česat ovoce. Možnosti také nabízí další manuální práce např. úklid.

Se základní znalostí jazyka také lépe naleznete práci prostřednictvím pracovní agentury. Ta vám může pomoci nejen s hledáním odpovídající práce, ale také s dalšími záležitostmi, jako je zajištění ubytování v blízkosti zaměstnání, zamluvení letenky nebo jízdenky, ale také s vyřízením případného pracovního povolení nebo kontrolou pracovní smlouvy. Připravte se ale na to, že najít práci v zahraničí bez znalosti jazyka ale bude i s agenturou velmi obtížné a zdlouhavé.